Üdvözöljük iskolánk weboldalán

A ZENE VILÁGNAPJA

A ZENE VILÁGNAPJA


Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin kezdeményezésre 1975-ben emelte október 1-jét A ZENE VILÁGNAPJA rangjára.

    Ez a nap a zeneművészet legnagyobb alakjaira emlékeztet. Segíti a különböző kultúrák zenéinek jobb megismerését. "A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő. Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik" - mondta Kodály Zoltán.

    Az ünnepi műsorban szerepelt: Kun Anna 8.b vers - Szilágyi Fanni 6.a ének - Csikós Benjamin 3.c cselló - Szabó Nimród 4.b zongora - Fejes Máté 5.b tenorkürt - Bata Kamilla 5.b cselló – Szabó Emese 7.b hegedű – Földesi Jázmin 8.b ének

A világhírű hegedűművész az alábbi szavakkal indította útjára kezdeményezését: "Örülnék, ha nemcsak koncerteken, rádióműsorokban szólalnának meg régi és főként mai művek, hanem spontán megnyilvánulásként utcákon és tereken is muzsikálnának énekesek, kórusok, jazz-zenészek és a komolyzene legjelentősebb előadói."

Ugyanígy tettük ezt mi is, 2021. október 4-én az iskolánk tornatermében, egy rögtönzött hangverseny keretében belül.

    Minden zenekedvelő kis művésznek gratulálunk!                    

                                                                                                                                                           Varga Gabriella

 

GALÉRIA