Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Testvériskolai látogatás a Kölcseyben

Testvériskolai látogatás a Kölcseyben

 

Az utolsó tanítási héten, június 13-17. között vendégül láttuk lugosi testvériskolánkat, a Clubul Copiilor Lugoj klubiskolát. A kapcsolatunk 2014. óta töretlen, a Happy Daro nevű nemzetközi kerámiatáborban való részvételünkkel kezdődött Lugoson, majd 2018-ban testvériskolai kapcsolatot alakítottunk ki. Iskolánk művészlelkű diákjai rendszeresen részt vesznek a rendkívül népszerű, 10 napos kerámiatáborban.

Idén második alkalommal láthattuk vendégül romániai kollégáinkat és diákjaikat. 8 gyermek és 7 felnőtt érkezett Törökszentmiklósra öt napra. Igyekeztünk tartalmas, élménydús programot biztosítani, fenntartva a pihenés lehetőségét is. A városi kemping faházai, a strandunk, gyógyvizünk jelentették a pihenést, regenerálódást. Két kirándulás pedig hazai látnivalók megismerésével aktív kikapcsolódást jelentett. Szolnokon Kelet-Európa egyedülálló repüléstörténeti kiállítóhelye, a RepTár nyújtott tartalmas, élménydús szórakozást. Poroszlón pedig a Tisza-tavi Ökocentrumban fedezhettük fel Magyarország második legnagyobb tavának gazdag élővilágát, őshonos állatait, Európa legnagyobb édesvízű akváriumrendszerét. Csodálatos, természetközeli élményben volt részünk. Az iskolánkban tartott búcsúvacsora pedig igazán nemzetközivé alakult, mert ezen a héten volt nálunk a szintén népszerű angol nyelvű biblia tábor is az amerikai önkéntesek vezetésével. A két csoport az angol nyelv segítségével vidám hangulatban ismerkedett egymással. Vendégeink élményekben gazdagodva tértek haza a hét végén. Már nagyon várjuk, hogy újra találkozhassunk júliusban Lugoson a nemzetközi kerámiatáborban.

 

GALÉRIA