Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Az „Állatbarát Általános Iskola 2022” címet átvettük

Az „Állatbarát Általános Iskola 2022” címet átvettük

Mint arról májusban hírt adtunk, iskolánk elnyerte az „Állatbarát Általános Iskola 2022” címet. Az erről szóló oklevelet június 29-én az Állatorvostudományi Egyetem aulájában ünnepélyes keretek között, Sótonyi Pétertől, az egyetem rektorától vettük át. Ezt a címet idén 50 általános iskola nyerte el, és egy tanéven keresztül használhatja.

Az ünnepség után részt vettünk egy állatvédelmi továbbképzésen, amelyet az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központja szervezett. Szó volt itt a fenntartható állatvédelemről, a civil állatvédő egyesületekkel való együttműködésről, más oktatási intézmények jó gyakorlatairól, a terápiás kutyák alkalmazásáról, az állatmentési feladatok szabályairól, és az állatkerti, vadasparki látogatások szervezéséről. Nagyon hasznos ismeretekkel gazdagodhattunk.

Szeretnénk továbbfejleszteni állatvédő munkánkat, és szeretnénk jövőre is elnyerni ezt a nemes címet!

 

GALÉRIA