Üdvözöljük iskolánk weboldalán

VERSENGÉS, MÓKA, KACAGÁS

VERSENGÉS, MÓKA, KACAGÁS

       Alig jutottunk túl a Kölcsey Gála  lebonyolításán, máris nyakig benne voltunk a következő  kölcseys nagy rendezvény szervezésében, hiszen idén is megrendeztük a hagyományokhoz híven a Tehetségnapot.

        Évek óta két napon zajlanak az események ilyenkor. Most is így történt ez:

Április 27-én, csütörtökön délután megjutalmaztuk azokat a diákokat, akik valamely, az iskolában működő tehetségműhely munkájában legalább két éven keresztül aktívan, eredményesen részt vettek. A  legeredményesebb 8.-os tanulók tehetségdiplomát vehettek át. Elismertük azoknak a szülőknek a segítő munkáját, akik kiemelkedően hozzájárultak gyermeküket tehetségének kibontakoztatásához, illetve aktívan támogatták az iskola tehetséggondozó programját. A díjkiosztó délutánt egy óriás torta elfogyasztása közben, kötetlen beszélgetés zárta.

        Az idén már 11. alkalommal megrendezett tehetségnap második napja még mozgalmasabb volt. Számos vendég tisztelt meg bennünket ezen a napon is. Délelőtt játékos komplex vetélkedőre invitáltuk az ország baptista iskoláit és a városi iskolákat. A verseny feladatai a tehetségfejlesztés különböző területeihez kapcsolódtak, és a víz témáját ölelték föl. A négy  fős csapatok hat állomáson mérhették össze ügyességüket, kreativitásukat, talpraesettségüket, zenei ismereteiket, logikus gondolkodásukat három korcsoportban (3-4., 5-6., 7-8. évfolyam). Jó hangulatú, vidám délelőttöt töltöttünk együtt.

       Míg a zsűri a versenyben megszerzett pontokat számolta össze, a gyerekek több helyszínen is levezethették a verseny izgalmait. Az aulában több kiállítás gyönyörű alkotásait csodálhatták meg, és részt vehettek egy érdekes robotika bemutatón is. Táblajátékokat tanulhattak a táblajátékos szakkör tagjaitól. Kreativitásukat próbálhatták ki a kézműves foglalkozáson, a tornateremben pedig többféle sportolási lehetőség várta az érdeklődőket.

A komplex verseny az alábbi eredménnyel zárult:

3– 4. évfolyam:

  I.helyezett: Okoskák – II. Rákóczi  Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista

                     Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola -Téglás

                    (Boros Kincső, Faragó Lola, Kiss Sándor, Suhaj Borbála)

  II.helyezett: Vizes bajnokok –  Baptista Szeretetszolg. EJSZ Kölcsey Ferenc Ált. Iskolája –

                     Törökszentmiklós

         (Bognár Hanna Adél, Czompó Edina, Libor Ádám, Orsós Veres Viktória)                     

 III.helyezett: István király apródjai – István Király Baptista Általános Iskola –Kótaj

                     (Gajdos Balázs Zsolt, Juhász Vivien,  Uj-Jobbágy Zalán, Szitár Zsóka Léna)

IV.helyezett:   Vízipókok – Nagykun Baptista Oktatási Központ Általános Iskola,

                        Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium-Kossuth Lajos

                       Általános Iskola és Kollégium Tagintézménye – Kisújszállás

             (Nagy Zádor Péter, Oláh Dorina Izabella, Szoboszlai László, Tőrös Dániel)

5 – 6. évfolyam:

  I.helyezett: Ügyeskék –  II. Rákóczi  Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista

                     Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola –Téglás

                     (Csobán Hajnalka, Csősz Réka, Szabó Panna)

 

 II.helyezett: Vízi bomba – Baptista Szeretetszolg. EJSZ Kölcsey Ferenc Ált. Iskolája –

                     Törökszentmiklós

                    (Erdélyi Zoltán Zebulon, Faragó Péter, Kántor Zoltán, Takács Gergő)

 

III.helyezett: Vízőrzők – Nagykun Baptista Oktatási Központ Általános Iskola, Gimnázium,

                     Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium-Kossuth Lajos Általános Iskola és

                     Kollégium Tagintézménye – Kisújszállás

                    (Boros Jázmin, Csiki Bíbor Magdolna, Oláh Lili Hanna, Végh Zsombor Zoltán)

IV.helyezett: Istvánosok – István Király Baptista Általános Iskola –Kótaj

         (Kovács Miklós Ádám, Pehi Tamás, Szilágyi Máté, Tóth Elizabet)

7 – 8. évfolyam:

I.helyezett: Vízen kullogók – Baptista Szeretetszolg. EJSZ Kölcsey Ferenc Ált. Iskolája –

                   Törökszentmiklós

                   (Fazekas Kristóf, Herczig Léna, Pató Angéla, Polgár Hanna)

 

 II.helyezett: Vízisiklók – Nagykun Baptista Oktatási Központ Általános Iskola, Gimnázium,

                     Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium-Kossuth Lajos Általános Iskola és

                      Kollégium Tagintézménye – Kisújszállás

                      (Budai Leila, Ivanics László Lajos, Koszta Amina Brigitta, Melnikoff Milán)

III.helyezett: Igen – István Király Baptista Általános Iskola –Kótaj

                      (Barkó Péter Lóránt, Dudás Liliána, Mokánszki Dorina, Szitár László Bálint)

 

A jutalmazások ezzel még nem fejeződtek be.

Iskolánk fotópályázatot hirdetett a Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskolája  épülete átadásának 40.évfordulója alkalmából „Kölcsey 40” címmel. A pályázatra beérkezett alkotások díjainak átadására, majd a Meseszép Mesekép Országos Meseíró és –illusztráló pályázat eredményhirdetésére is ezen a napon  került sor.

Minden versenyzőnek, pályázónak, felkészítőnek szívből gratulálunk!

Nagy örömünkre szolgált, hogy most is több iskola elfogadta meghívásunkat, hogy felhívásainkra számos pályamű érkezett. Ezeket a hagyományainkat megőrizzük, ápoljuk, tovább népszerűsítjük, hogy a következő alkalommal is sok-sok diáknak nyíljon lehetősége minél több területen tehetségét megmérettetni, és egy izgalmas, vidám napot eltölteni a Kölcseyben.

                                                                                                        Varga Mária

                                                                                                 munkaközösségvezető