Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Sebők Gábor Emlékverseny

Sebők Gábor Emlékverseny

 

Idén először vett részt iskolánk a Pécsi Tudományegyetem 1. Számú Gyakorló Iskola által megszervezett Sebők Gábor országos angol nyelvi emlékversenyen. A hatodikosoknak meghirdetett versenyre összesen 51 csapat jelentkezett. A gyerekekre októbertől kezdve különböző nehézségű feladatok vártak, melyek Rudyard Kipling életéhez, munkásságához és A dzsungel könyve meséhez kötődtek. Az első fordulóban 6 kihívás volt, majd ezt követően egy 3 perces rövid filmet kellett készíteniük a tanulóinknak. Ezek alapján két csapatunk jutott a döntőbe és mehetett Pécsre, ahol Sír Kán elveszett bundája után kellett nyomozniuk a belvárosban a diákoknak. A nyomozás során a gyerekek nagyon jól érezték magukat és sikeresen szerepeltek. Sok élménnyel és tapasztalattal tértek haza.

A Bear Boss csapat tagjai Novák Péter, Balázs János, és Bekker Gergő a 9. helyen, a Mystery Machine csapat tagjai Stalmájer Ádám, Tömösvári Márk, Nádas Marcell pedig a 3. helyen végeztek.

Gratulálunk nekik a szép eredményhez és reméljük, hogy jövőre is részt tudunk venni ezen a jó hangulatú versenyen!

 

Galsi-Csikós Judit és Gulbert Katalin

GALÉRIA