Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Mátyás Tudósai a Kőrösiben

Mátyás Tudósai a Kőrösiben

 

   Az idei évben immár 40. alkalommal hirdették meg a Mátyás Tudósai a Kőrösiben megyei komplex tanulmányi versenyt a régió általános iskolái számára. A korábbi két évet a pandémia miatt ki kellett hagyni, így nagy izgalommal és várakozással nézünk a verseny elé. Az idei év egyik mottója Petőfi Sándorról emlékezett meg:

„Dicső neve költő fiadnak,

Anyám soká, örökkön él.” /Petőfi Sándor/

A másik mottó a béke iránti  elkötelezettséget hirdette:

„A béke egy mosollyal kezdődik” /Teréz anya/

   Iskolánkat 3. és 4. osztályos tanulók képviselték a  „Mátyás kis nyelvészei” egyéni anyanyelvi versenyen, a „Kis matematikusok” versenyén és a „Rajzversenyen”, melyen Somodi Dóra Hanna 4. a osztályos tanuló 1. helyezést ért el. De minden versenyzőnk remekül helytállt, eredményesen szerepelt.

Gratulálunk gyerekek, büszkék vagyunk rátok!

 

GALÉRIA