Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Komplex tehetséggondozó verseny

 Komplex tehetséggondozó verseny  


   2021 októberében a kisújszállási Nagykun Baptista Oktatási Központ Általános Iskola Középiskola és Kollégium Kossuth Lajos Általános Iskolája komplex tehetséggondozó versenyt hirdetett általános iskolások számára a wormsi birodalmi gyűlés 500. évfordulója alkalmából. A vetélkedő a reformáció témakörén belül tartalmazott történelemhez, irodalomhoz és bibliaismerethez kapcsolódó feladatokat is. A versenyre iskolánk 7-8. osztályos tanulói közül négy 3 fős csapat nevezett. A verseny két fordulóból állt, s az első, írásbeli forduló feladatsorát mind a négy csapat elkészítette.

I.   7. a   Pató Angéla

              Urvay Alex

              Varga Alex

 

 II.  7. b  Agócs Károly

               Ficsor Balázs

               Kovács Dániel

 

III.  8.b   Kovács Rebeka

               Tóth Péter

        8.a   Nagy Martin

 

IV.   8.b  Szpisják Benigna

               Orbán Regina

               Tóth Blanka

   A szóbeli fordulón az első három csapat vett részt. A megmérettetésre a kis csoportoknak megadott szempontok szerint kellett felkészülniük, mely nagyon komoly kutató és alkotó munkát igényelt. Készült a reformáció irányzatait feldolgozó tabló, ezzel kapcsolatos előadás kidolgozása, bibliai történet elemzése.

   Az eredményes felkészülést követően 2021. november 5-én, szóbeli versenyen adtak számot tanulóink lexikai tudásukról, irodalmi ismereteikről. A szituációs helyzetgyakorlatokban, nyelvi játékokban pedig megmutathatták ötletességüket, kreativitásukat.

Nagy örömünkre a sikeres versenyzést követően 3. helyezést ért el a 8.a, 8.b csapata:

 Kovács Rebeka, Tóth Péter és Nagy Martin.

A 7.a osztály tanulói: Pató Angéla, Urvay Alex és Varga Alex pedig 4. helyezettek lettek.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

                                                                                                Lajkó Zoltánné

GALÉRIA