Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Helyesírási verseny a Magyar nyelv napján

A magyarság egyik összetartó ereje: a magyar nyelv

 

2020. november 13-án került megrendezésre, a napjainkra már hagyományossá vált helyesírási versenyünk, mellyel a magyar nyelv napjáról is megemlékeztünk. Ebben a tanévben a koronavírus járvány miatt, legnagyobb sajnálatunkra, csak iskolánk tanulóinak rendezhettük meg, természetesen fokozottan figyelembe véve a járványügyi intézkedéseket.

A megmérettetésre harmadik évfolyamtól jelentkezhettek a tanulók.

A versenyzőknek nyelvtani, helyesírási és nyelvhelyességi ismereteket igénylő, teszt-jellegű feladatlapokat kellett megoldaniuk, 45 perc alatt.

Eredmények:

3. évfolyam

I. Galsi Flóra 3.b

II. Drimusz Cintia Alexandra 3.b

III. Czene József 3.a

 

4. évfolyam

I. Takács Anna Jázmin 4.b

II. Bata Kamilla 4.b

III. Erdélyi Zoltán Zebulon 4.b

 

5. évfolyam:

I. Tuka Ákos 5.b       

II. Tamási Zalán 5.a

III. Békési Kitti 5.b

6. évfolyam:

I. Nagy Petra 6.b

II. Ficsor Nóra 6.b           

III. Lőgyi Imre 6.a

7. évfolyam:

I. Péter Dániel 7.b         

II. Nagy Petra 7.b                      

 III. Földesi Jázmin 7.b

8. évfolyam:

I. Borbiró Réka 8.b

II. Szabó Rebeka 8.b

III. Járai Tibor 8.b

 

Az a tény, hogy anyanyelvem magyar, és magyarul beszélek, gondolkozom, írok… nincs fogható. Nem külsőséges valami, mint a kabátom, még olyan sem, mint a testem. Fontosabb annál is, hogy magas vagyok-e vagy alacsony, erős-e vagy gyönge. Mélyen bennem van, a vérem csöppjeiben, idegeim dúcában, metafizikai rejtélyként. Ebben az egyedülvaló életben csak így nyilatkozhatom meg igazán. Naponta sokszor gondolok erre. Épp annyiszor, mint arra, hogy születtem, élek és meghalok.”

(Kosztolányi: Ábécé a nyelvről és a lélekről)

Ezúton is gratulálunk a helyezést elért tanulóknak, és a további résztvevőknek!  

 

Kormos Zsuzsanna

 

GALÉRIA