Üdvözöljük iskolánk weboldalán

„Zöldítsük a Sárga Iskolát”

„Zöldítsük a Sárga Iskolát”

„Zöldítsük a Sárga Iskolát” címmel iskolánk 8.a osztályos tanulói a Fenntarthatósági Témahét Energiatudatossági pályázatán vettek részt.

Tanórai keretek között projekt munkában felmérték, hogy az iskolában hol és milyen formában fogyasztunk energiát, milyen eszközöket használunk, amelyek energiát fogyasztanak, majd átgondolták, és megbeszélték, hogy hogyan tudunk még energiát megtakarítani.

Tanulóink megállapították, hogy intézményünk az energiatakarékosság területén jól áll, és ennek nagyon örülünk.

Tanulóink úgy találták, hogy a világításra és néhány elektromos eszköz használatára még kicsit jobban oda lehetne figyelni.

Ötleteket gyűjtöttek, hogy iskolánk milyen irányba fejlődhetne tovább.

A projekt keretében így ez az osztály teljes képet kapott az iskola energiafelhasználásáról, az egyes területen használt eszközök energiafogyasztásának mértékéről, és az energiatakarékosság lehetőségeiről. Mindez hozzájárult a tanulók energiatudatosságának a fejlesztéséhez.

GALÉRIA