Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Testvériskolai látogatás a Kölcseyben

Testvériskolai látogatás a Kölcseyben

    Június 1-5. között vendégül láttuk lugosi testvériskolánkat, a Clubul Copiilor Lugoj klubiskolát. A kapcsolatunk 2014. óta töretlen, a Happy Daro nevű nemzetközi kerámiatáborban való részvételünkkel kezdődött Lugoson, majd 2018-ban testvériskolai kapcsolatot alakítottunk ki. Iskolánk művészlelkű diákjai rendszeresen részt vesznek a rendkívül népszerű, 10 napos kerámiatáborban.

    Idén harmadik alkalommal láthattuk vendégül romániai kollégáinkat. 8 felnőtt érkezett Törökszentmiklósra 4 napra. Igyekeztünk tartalmas, élménydús programot biztosítani, fenntartva a pihenés lehetőségét is. A városi kemping faházai, a strandunk, gyógyvizünk jelentették a pihenést, regenerálódást. A Szarvasi Arborétum, a Mini Magyarország és a hajókirándulás a Holt-Körösön pedig hazai látnivalók megismerésével aktív kikapcsolódást jelentett. Vendégeink élményekben gazdagodva tértek haza a hét végén.

    Már nagyon várjuk, hogy újra találkozhassunk június végén Lugoson a nemzetközi kerámiatáborban!

 

GALÉRIA