Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Népmese napja a Kölcseyben

Népmese napja a Kölcseyben

 

Intézményünkben 2022. szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapjára, a népmese napjára emlékeztünk. Tisztelegtünk a „Nagy Mesemondó” munkássága előtt, mellyel megőrizte mindannyiunk számára a mesékben élő bölcsességet, népi kultúránkat.  Iskolánkban ezen a napon kicsik és nagyok mesehősöknek öltözhettek, így repülhettek el a mese világába. Benedek Elek munkásságához, meséihez kapcsolódó QR-kódos rejtvényeket, feladatokat oldhattak meg a gyerekek, amiért „hamuban sült” pogácsa volt a jutalmuk. Az alsó tagozatos tanulók rajzversenyen vettek részt, s gyönyörű munkáikból kiállítást rendeztünk.

Mindenkinek köszönjük, hogy hozzájárult programunk lebonyolításához, és külön köszönjük Berta Ferencnek, hogy a csodás pogácsákkal hozzájárult mesevilágunk megteremtéséhez!

GALÉRIA