Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Megemlékezés az Aradi vértanúkról

Megemlékezés az Aradi vértanukról

 

Az aradi vértanúk azok a magyar tábornokok voltak, akiket az 1848–49-es szabadságharc leverése után, az abban játszott szerepük miatt Aradon kivégeztek. Bár ezen honvédtisztek száma tizenhat, a nemzeti emlékezet mégis elsősorban az 1849. október 6-án kivégzett tizenhárom honvédtisztet nevezi így, gyakran használva a tizenhárom aradi vértanú, illetve az aradi tizenhármak elnevezést is. Iskolánk 6.a-s tanulói méltó módon emlékezett meg az aradi vértanúk kivégzésének 172. évfordulójáról. A diákok színvonalas műsorral készültek, amelyet a tornateremben adtak elő. Majd délután, a Katolikus temetőben is felléptek és a műsor közben egyesével is elhelyezték az emlékezés gyertyáit az aradi hősök emléktábláinál.

GALÉRIA