Az „Iskolában az Erdő Program” keretében Szolnokról, a NEFAG-tól Csikós Eszter erdőpedagógus látogatott el újra iskolánkba, és az erdők talaja és a fenntarthatóság témakörében tartott foglalkozást az 5.b osztályban, és a 2. osztályokban.
A foglalkozáson interaktív élménypedagógiai eszközök és módszerek segítségével a gyerekek megismerték az erdei ökoszisztémát. Megfoghatták az erdőből érkezett leveleket, melyeket színük és állapotuk szerint sorba is rendeztek a kifejlett zöld levéltől egészen a megbarnult, bomlásnak indult levélig. Terméseket válogattak és azonosítottak fényképek segítségével, majd az erdei talaj „kincseit” kutatták a kis vödrökben érkezett talajmintákban. Rácsodálkozhattak a magyar gubacs kis lakójára, megtudhatták, hogy mi a feladata az erdésznek, hogy milyen összetett rendszer egy erdő talaja, és hogy milyen fontos, hogy vigyázzunk rá. A foglalkozás zárásaként egy földigilisztának – melyet egy teniszlabda szimbolizált – nyújtottak segítséget közös erővel, hogy meg tudjon menekülni az erdőben rá leselkedő veszélyforrások elől. A program felejthetetlen élményt jelentett diákjaink számára, köszönjük, hogy részt vehettünk!
A program az Energiaügyi Minisztérium támogatásával, az Agrárminisztérium közreműködésével és az Országos Erdészeti Egyesület koordinálásával valósult meg, ebben a tanévben immár második alkalommal.
Kovács Judit
Ökoiskola munkaközösség-vezető