Üdvözöljük iskolánk weboldalán

ISKOLAI HULLADÉKGYŰJTÉS ÉS A KÖRNYEZETVÉDELEM

ISKOLAI HULLADÉKGYŰJTÉS ÉS A KÖRNYEZETVÉDELEM


     Napjainkban már nem csak az osztálypénz növelése a cél az iskolai hulladékgyűjtés tevékenység során. Az évek múlásával egyre erősebb az a szándék, hogy gyermekeinket környezettudatosságra neveljük, hiszen a klímakrízis napjaink egyik legégetőbb problémájává vált. Diákjaink tudják, hogy a hulladékgyűjtés során összegyűlt papír, fém és műanyagmennyiség újrahasznosításra kerül, amivel fákat óvnak meg, és csökkentik a felhasználatlan hulladék mennyiségét. Erre szükség is van, hiszen soha nem voltunk még ennyire válságos helyzetben, mint most, ami a környezetszennyezést illeti.

     A gyermekek környezettudatosságra való nevelése az iskola, valamint a szülők felelőssége. Az iskolai hulladékgyűjtés pontosan az a kezdeményezés, mely ezt elősegíti.GALÉRIA