Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Európai karácsonyfadísz csere

   A tavalyi sikerre való tekintettel idén is részt vettünk Jász-Nagykun-Szolnok megye angol testvérmegyéje által szervezett európai karácsonyfa dekorációs csereprogramban. Összesen harminc európai intézménnyel álltunk kapcsolatban. Az iskolánkból az 5.b és a 7.b osztályos tanulók készítettek ajándékokat és karácsonyi üdvözlőkártyákat, melyben a gyerekek leírták az ünnepi szokásainkat. Miután elküldtük a mi kis csomagunkat, izgatottan vártuk, hogy milyen ajándékokat fogunk kapni. A kapott karácsonyfadíszekből és az információs kártyákból kiállítást rendeztünk.

   A program része volt, hogy még egy videót is kellett készítenünk, melyben a Mennyből az angyal karácsonyi dalt énekeltük el. A projekt rendkívül hasznos volt, mert a gyerekek különböző európai karácsonyi szokásokkal ismerkedtek meg és hasonlították össze a magyar hagyományokkal. Egyes iskolák sütemény receptet is küldtek. Ennek a tanulók nagyon örültek és voltak, akik otthon ki is próbálták.

Gulbert Katalin és Galsi-Csikós Judit

GALÉRIA