EGY TONNÁNYI SZERETET A KÖLCSEYBŐL!

2018. október 25., 19:10

Az Állatok világnapja alkalmából rendezett hagyományos kutyatáp gyűjtő akciónk során idén egy hónap alatt több, mint egy tonna eledelt sikerült gyűjtenünk, egészen pontosan

1 tonna 221 kg 523 grammot,

mellyel a Befogad-lak Törökszentmiklósi Állatvédő Alapítvány árva kis lakóit támogattuk. Ennek a hatalmas mennyiségnek az elérését segítette az Árvai Húsműhely Kft. nagylelkű felajánlása: 500 kg fagyasztott húsos csonttal támogatták kezdeményezésünket! Hálásak vagyunk érte! Állatbarát diákjaink támogató szüleikkel együtt összesen 721 kg 523 g száraz eledelt, konzervet, illetve szalámit gyűjtöttek, melyet ezúton szeretnénk megköszönni! Az adomány átadására október 19-én került sor a menhely területén. A kiszállításról iskolánk igazgatója, diákjaink és jómagam, illetve Kánya Kármen és Bussay Gábor lelkes önkéntes segítőink gondoskodtak, köszönjük munkájukat! 2014 óta minden év októberében megszervezzük az adománygyűjtést, a mennyiség évről évre nő, duplázódik! Nagy örömmel tölt el bennünket, hogy segíthetünk a menhely kutyusainak, támogathatjuk az ott önkéntesként dolgozók kitartó munkáját! A gyűjtést minden évben osztályok közötti verseny keretében szervezzük, amelyben idén az 1. b osztály végzett az első helyen: 623 kg 830 g állateledel gyűjtésével. Büszkén vehették át a „Leglelkesebb kutyabarát osztály” címmel járó „Vándorkutyát”, illetve a hatalmas csokoládétortát. A Baptista Szeretetszolgálat iskolájaként egyik alapfeladatunk a gyerekek érzékenyítése a különböző karitász tevékenységek iránt. Legyen szó akár rászoruló állatokról, Cipősdoboz akciónkban rászoruló gyerekekről, nagyon fontosnak tartjuk, hogy diákjaink megtapasztalják az adakozás, a segítés örömét.

Kocsisné Takács Éva

szociálpedagógus

EGY TONNÁNYI SZERETET A KÖLCSEYBŐL!