Zenés élmények a Kölcseyben

2018. október 07., 20:10

Október elseje 1975-ben lett a zene világnapja. Azóta a mi iskolánk is ünnepli a muzsikát ezen a napon. Most meglepetés vendégeket hívtunk a gyerekek számára. A törökszentmiklósi Sanctanicoleum vegyeskar érkezett hozzánk. Csikiné Lukszics Ágnes karvezető bemutatta a kórust, majd a reneszánsz kortól napjainkig összeállított változatos művekben gyönyörködhettünk. Diákjaink nagy tetszéssel fogadták a műsort, látva az énekkarban daloló tanáraikat is. Közös éneklésre is sor került. A kórus tagjai pedig meghatódtak a közönség figyelmétől, a lelkes tapsvihartól. 

Néhány nap múlva, negyedikén Hálaadó istentiszteletet tartottunk. Beke László iskolalelkészünk mutatta be vendégeinket, a Baptista Szeretetszolgálat munkatársait: Steiner József missziói igazgatót, a vele érkezett texasi látogatókat és Pintér Béla énekest, dalszerzőt. József tartalmas igehirdetése és Béla magával ragadó dalai hangolták szívünket Isten iránti hálára.

Zenés élmények a Kölcseyben