Tőserdei kalandparkban diákjaink

2019. október 15., 08:00

2019. október 15-én a „Kalandra fel!” pályázat keretében a Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskolájának 6.a ás 8.a osztályának tanulói kiránduláson vehettek részt a Tőserdei Kalandparkban. A 37 diák 3 pedagógus kíséretével egész napos túra keretében kapcsolódhatott ki a közkedvelt kirándulóhelyen, mely a Tisza jobb partján található védett terület. A természetvédelmi egység a folyamszabályozás révén kialakult áramlásmentes vizek és azok környezetének élővilágát őrzi.  Területe egybeolvad a Kiskunsági Nemzeti Parkkal, melynek a legkisebb és talán legszebb tájegysége.  Gazdag növény- és állatvilágával kedvelt célpontja a turistáknak és a természetbarátoknak. Az itt húzódó tiszai holtág pedig a horgászok paradicsoma. A tölgyes erdő mélyén fekszik a Tőserdei Kalandpark, mely adrenalinszintet emelő szórakozási formákat kínál. Diákjaink erdei kötélpályán tehették próbára  erejüket, bizonyíthatták bátorságukat.  Az erőpróbát követően fáradtan, de lelkesen sétáltunk a Holt-Tisza melletti árnyas erdő  kanyargó tanösvényén. Rácsodálkozhattunk az erdei és a vízi élővilágra, kicsit kiléphettünk a megszokott környezetből a természet csodálatos világába.

A kalandparkban eltöltött nap során új ismeretekkel gazdagodtunk, s a közösen átélt élmények segítettek még erősebb közösséggé formálni a két osztály diákjait.

Tőserdei kalandparkban diákjaink