Maratoni versolvasás és versmondás

2019. május 12., 20:55

A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Törökszentmiklósi Csoportja, az Ipolyi Arnold Könyvtár, a Pro Bibliotecha Alapítvány és az Ipolyi Könyvbarát Kör a Költészet Napja alkalmából hirdette meg 2019.április 11-én délután a rendezvényt az IKK nagytermébe. Iskolánkat 12 alsós és 4 felsős tanuló képviselte. Az alsósok nagy lelkesedéssel készültek. Mind a négy évfolyam osztályaiból voltak jelentkezők. Mindenki a versmondást választotta az olvasás helyett, még a legkisebbek is. Korukhoz illő gyermekverseket mondtak el, a nagyobbak már komolyabb témájú versekkel álltak a hallgatóság elé. Bátran, szépen adták elő neves költőink műveit. Elismerő tapssal jutalmazták őket.

A felsős tanulók is komolyan vették feladatukat. Rutinosan álltak mikrofon elé, előadásuk szép volt. Czeglédi Zétény profi módon, lebilincselően adta elő Szabó Lőrinc: Ima a gyermekekért című versét. Hatalmas tapsot kapott a jelenlévőktől.

             Büszkék vagyunk rájuk, kölcseyshez méltóan képviselték iskolánkat.

Maratoni versolvasás és versmondás