Előremutató nemzetközi kapcsolataink

2018. október 16., 20:29

Október 12-13-14-én iskolánk kilenc tagú küldöttséggel utazott Lugosra, a romániai testvériskoláink meghívására. Először pénteken Görömbei Zoltán, intézményvezető, Szabó Zoltánné, iskolánk új igazgató helyettese és Kovács Judit tanárnő a Scoala Gimnaziala „Anisoara Odeanu” nevű partneriskolánk vezetőjével az idei tanév feladataihoz kapcsolódó együttműködési lehetőségeket tárgyalta meg. A továbbiakban másik lugosi partnerünk a Clubul Copiilor Lugoj művészetoktatási intézmény vendégszeretetét élvezhettük. A meghívás apropója az elmúlt tanévben szervezett meserajz pályázat ünnepélyes eredményhirdetése és díjátadó ceremóniája volt. Küldöttségünk tagjaként öt ügyes kezű diákunk tölthetett el rövid, de annál tartalmasabb, értékesebb hétvégét a klubiskolában. Barócsi Bianka, Földesi Jázmin, Szecsei Anikó, Urbán Anita 5.b osztályos, és Gál Natasa 7.a osztályos tanulóink szombat délelőtt a helyszínen, szabadon választható témában rendezett rajzversenyen mérhették össze tehetségüket hasonló korú román gyerekekkel. Eredményeik: Földesi Jázmin I., Barócsi Bianka II., Urbán Anita III., Szecsei Anikó IV. helyet szerezett korosztályában, a nagyobbak között Gál Natasa I. helyezett lett.  Az oklevelek mellé értékes rajzeszközöket is kaptak a lányok. Az elmúlt tanév meserajz pályázatának eredményeként pedig kilenc diákunk ért el dobogós eredményt: Urbán Anita I., Földesi Jázmin II., Barócsi Bianka és Szecsei Anikó megosztott III. helyen végeztek korosztályukban. Gál Natasa I., Nagy Csilla II., Suki András III. helyezést ért el. Két, már középiskolás tanítványunk, Csikós Kenza II., Pomázi Lilla III. helyet szerezte meg. Ezek a csodálatos eredmények tehetséges diákjaink felkészítő tanára Veresné Csortos Kornélia tanárnő lelkes támogatásának, szakmai hozzáértésének is köszönhetők. Büszkék vagyunk diákjainkra! A továbbiakban is bízunk a tapasztalatokban és élményekben gazdag testvériskolai partnerkapcsolatainkkal való együttműködésben.

Kocsisné Takács Éva

Előremutató nemzetközi kapcsolataink